Od listopada 2019 roku Polacy zostali objęci programem visa waiver co umożliwia wyjazd do USA na czas do 3 miesięcy bez konieczności ubiegania się o wizę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zgoda na wjazd do USA na tej zasadzie nie pozwala jednak na dłuższe pobyty ani na wielokrotny wjazd na teren USA bez konieczności powrotu do kraju. Ambasada USA promuje ubieganie się o wizę ponieważ daje ona podróżującym wiele przywilejów.

Nie wszystkim mieszkańcom Polski przysługuje możliwość wjazdu do USA bez wizy. Nasz poradnik jest skierowany przede wszystkim do nich.

Osoby, które uważają, że uzyskanie wizy turystycznej w ich przypadku to żaden problem od razu odsyłamy do aktualnie obowiązującej procedury.

Tym osobom proponujemy przede wszystkim pomoc techniczną w postaci elektronicznego wypełnienia wniosku i umówienia na spotkanie z konsulem w Krakowie lub Warszawie.

Prowadzenie formalności wizowych.

Pozostałe osoby, które wiedzą jak powszechnym zjawiskiem jest odmowa udzielenia wizy amerykańskiej i w jakich okolicznościach ona często występuje, zapraszamy do serwisu szczególnie serdecznie. Polecamy nasze konsultacje.

Mamy nadzieję, że części osób nasze biuro pomoże w zrozumieniu problemu, co pozwoli na bardziej dojrzałe spojrzenie na sprawę właściwego przygotowania się do rozmowy z Konsulem.

W tym momencie konieczne jest wyjaśnienie jednej sprawy: My nie załatwimy Ci wizy. Poza tym, że jest to nielegalne, o czym wszyscy wiedzą, to jest to niewykonalne – a tego nie wszyscy są świadomi. Wciąż spotyka się osoby, które ulegają perswazji bezwzględnych wizowych naciągaczy i płacą pieniądze za fałszywe dokumenty i pomoc w uzyskaniu wizy opartą na rzekomych koneksjach w Ambasadzie lub Konsulacie. Sposób naboru urzędników do poszczególnych placówek i ich rotacja praktycznie wyklucza taką możliwość nawet abstrahując od moralnych aspektów sprawy. Radzimy, nie trać czasu i pieniędzy na ludzi, którzy twierdzą, że znają kogoś w Ambasadzie Amerykańskiej, lub że sami są urzędnikami konsularnymi. Ich celem jest wyłącznie wyłudzenie pieniędzy. Weź sprawy w swoje ręce. Tak wiele zależy tylko od Ciebie.

Spróbuj ograniczyć ryzyko, że Konsul da Ci odmowę. Konsul jest tylko człowiekiem. Zatem nie jest nieomylny. Nie pozwól by skrzywdził akurat Ciebie.